naszesercelogopoprawka3-768x203

 

SONY DSC

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Kowalski

Lekarz medycyny, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalista kardiolog, profesor doktor habilitowany, zastępca kierownika kliniki w Instytucie Kardiologii w Aninie.  Jest redaktorem i współredaktorem książek naukowych, autorem ponad stu prac, opublikowanych w Polsce i za granicą, odnoszących się do tematyki wad wrodzonych serca u dorosłych, roli układu autonomicznego w regulacji układu krążenia, echokardiografii. Jest jednym z pionierów nowoczesnych technik diagnostyki ultradźwiękowej serca, absolwentem kursu obrazowania medycznego (Master of Medical Imaging), organizowanego na Uniwersytecie w Lueven– Belgia.

Człowiek wielu pasji i zainteresowań. Absolwent szkoły muzycznej, podróżnik, fotografik, miłośnik obcych kultur.   Autor wystawy fotograficznej „Iran spokojne spojrzenie” – Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk (2004), autor książki o Afryce „Szkatułka pełna Sahelu. Subsaharyjska ballada” – Bezdroża (2012), cyklu felietonów „Wędrowanie pozostanie” – Puls Medycyny (2018-2019).

dr-urszula-skrzypczynska-banasik

Dr Urszula Skrzypczynska-Banasik

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Akademia Medyczna w Warszawie), specjalista kardiolog. Od początku 2015 roku pracownik Kliniki Wad Wrodzonych Serca Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobyte w czasie pracy w Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.  W czasie studiów stypendystka programu wymiany studenckiej na Uniwersytecie w Sienie. Zainteresowania zawodowe obejmują leczenie nadciśnienia tętniczego krwi, niewydolności serca, prowadzenie pacjentów z wrodzonymi i nabytymi wadami serca.

145191267_2817592805235543_9107623057298787659_n

Dr n. med. Ewa Warchoł-Celińska

Specjalista kardiologii w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie, doktor nauk medycznych w dziedzinie kardiologii, magister psychologii. Od początku pracy zawodowej związana z Narodowym Instytutem Kardiologii w Warszawie (Aninie). W latach 2011 – 2020 doświadczenie kliniczne zdobywała w Klinice Nadciśnienia Tętniczego, gdzie leczyła pacjentów z pełnym profilem schorzeń pacjentów kardiologicznych. Obecnie pracuje w Klinice Wad Wrodzonych Serca, gdzie poszerza swoje doświadczenie kardiologiczne o leczenie pacjentów z wadami serca oraz doskonali umiejętności w zakresie diagnostyki echokardiograficznej.

Dr Ewa Warchoł-Celińska prowadzi również aktywną działalnością naukową. Jest pierwszym autorem i współautorem ponad 40 publikacji w wiodących czasopismach naukowych, których łączny impact factor przekracza 120. Bierze czynny udział w wielu konferencjach polskich i międzynarodowych. W codziennej pracy łączy swoje dwie pasje: kardiologię i psychologię. W opiece nad pacjentami opiera się na zdobytym doświadczeniu klinicznym, aktualnej wiedzy oraz otwartej komunikacji, łącząc postępowanie diagnostyczne i leczenie  z indywidualnym podejściem do pacjenta i jego potrzeb.