naszesercelogopoprawka3-768x203

 

SONY DSC

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Kowalski

Lekarz medycyny, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalista kardiolog, profesor doktor habilitowany, zastępca kierownika kliniki w Instytucie Kardiologii w Aninie.  Jest redaktorem i współredaktorem książek naukowych, autorem ponad stu prac, opublikowanych w Polsce i za granicą, odnoszących się do tematyki wad wrodzonych serca u dorosłych, roli układu autonomicznego w regulacji układu krążenia, echokardiografii. Jest jednym z pionierów nowoczesnych technik diagnostyki ultradźwiękowej serca, absolwentem kursu obrazowania medycznego (Master of Medical Imaging), organizowanego na Uniwersytecie w Lueven– Belgia.

Człowiek wielu pasji i zainteresowań. Absolwent szkoły muzycznej, podróżnik, fotografik, miłośnik obcych kultur.   Autor wystawy fotograficznej „Iran spokojne spojrzenie” – Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk (2004), autor książki o Afryce „Szkatułka pełna Sahelu. Subsaharyjska ballada” – Bezdroża (2012), cyklu felietonów „Wędrowanie pozostanie” – Puls Medycyny (2018-2019).

dr-urszula-skrzypczynska-banasik

Dr Urszula Skrzypczynska-Banasik

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Akademia Medyczna w Warszawie), specjalista kardiolog. Od początku 2015 roku pracownik Kliniki Wad Wrodzonych Serca Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobyte w czasie pracy w Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.  W czasie studiów stypendystka programu wymiany studenckiej na Uniwersytecie w Sienie. Zainteresowania zawodowe obejmują leczenie nadciśnienia tętniczego krwi, niewydolności serca, prowadzenie pacjentów z wrodzonymi  i nabytymi wadami serca.

 

dav

                                                                                      Dr n. med. Karolina Plaskota

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.  Specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych odbyła w I Klinice Kardiologii Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. W tym czasie uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Od czerwca 2016 roku pracuje w Klinice Wad Wrodzonych Serca w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie po ukończonej specjalizacji uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii. Zajmuje się diagnostyką nieinwazyjną chorób serca. Szczególnie zainteresowana leczeniem pacjentów z wrodzonymi wadami serca.  Ciągle poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w kursach i konferencjach naukowych.